Zapalenie bakteryjne pochwy – objawy, przyczyny, leczenie

Chyba nie ma na całym świecie kobiety, która to, choć raz nie cierpiałaby na świąd okolic intymnych a także na upławy. Infekcje te są nie tylko trudne do wyleczenia, ale także bardzo często powracają, co sprawia, że należy wiedzieć, co robić, aby uniknąć kłopotów, które są z nimi związane.

Należy, więc wiedzieć, że fizjologiczna wydzielina z kobiecych dróg rodnych zawsze powinna być bezwonna, a także przejrzysta. Jeśli mamy do czynienia ze zmianami tejże wydzielimy możemy łatwo stwierdzić, iż mamy do czynienia z zapaleniem bakteryjnym pochwy. Jest to infekcja pochwy, która znana jest także, jako waginoza bakteryjna.

źródło: e-menopauza.pl
źródło: e-menopauza.pl

Zapalenie pochwy – czyli zachwiana równowaga

Warto wiedzieć, że pochwa jest narządem, w jakim bytuje ogromna ilość różnorodnych bakterii, które stanowią jej naturalną florę. Obecne tutaj pałeczki kwasu mlekowego sprawiają, że istnieje tutaj odczyn kwaśny, zaś ten z kolei chroni pochwę przed bakteriami chorobotwórczymi, jakie to w środowisku kwaśnym ulegają destrukcji i zniszczeniu. Jednakże w chwili, kiedy pałeczki nie wykonują w pełni powierzonej im funkcji dochodzi do zapalenia bakteryjnego pochwy, zaś narząd ten atakowany jest przez ogromną ilość bakterii.

Najczęściej mamy do czynienia z bakteriami znanymi, jako Gardnerella vaginalis, inaczej mówiąc z bakteriami beztlenowymi, Coli bądź też z paciorkowcami. To właśnie one nadmiernie się rozmnażają a tym samym podrażniają srom oraz pochwę. W takiej sytuacji, szybko rozwija się stan zapalny.

Objawy zapalenia bakteryjnego pochwy

Jeżeli podejrzewamy, że zaatakowało nas zapalenie bakteryjne pochwy należy bacznie obserwować objawy. Przede wszystkim możemy podejrzewać, iż dopadło nas zapalenie, jeżeli wydzielina ma kolor żółty a także przykry zapach. Niekiedy swą konsystencją przypomina także twarożek.

Mimo faktu, że może wydawać się nam przeciwnie, to jednak nie należy zbyt często się podmywać, albowiem w tym przypadku zostaje wypłukana naturalna flora bakteryjna, a tym samym może zostać podrażniona śluzówka.

W wielu przypadkach infekcja ta może również objąć cewkę moczową a wówczas głównymi objawami są swędzenie i pieczenie. Dodatkowo może także pojawić się powiększone parcie na cewkę moczową.

Warto wspomnieć, że ryzyko infekcji pochwy wzrasta wówczas, kiedy:

  • Przyjmujemy antybiotyki
  • Cierpimy na inne infekcje na przykład infekcje pęcherza
  • Menopauza
  • W chwili, kiedy jesteśmy w ciąży
  • Brak higieny intymnej
  • Długotrwałe napięcie psychiczne

Jeśli cierpisz na zapalenie bakteryjne pochwy, z całą pewnością musisz wiedzieć, że z owymi bakteriami samodzielnie nie wygrasz. Warto wybrać się, więc na skuteczną oraz sprawdzoną metodę biorezonanansową, która szybko pozwoli zdiagnozować i pozbyć się owej infekcji.

Metoda ta poprzedzona jest dogłębnymi badaniami, dzięki czemu kuracja może być w pełni dobrana do naszych potrzeb a przede wszystkim do stanu naszej pochwy. Kuracja tą metodą, bowiem przynosi naprawdę doskonałe efekty.

Jak złagodzić objawy towarzyszące infekcji pochwy?

  • Należy podmywać się dwa razy dziennie
  • Trzeba używać mydła szarego
  • W czasie okresu trzeba często a przede wszystkim regularnie zmieniać podpaski

Należyta ochrona i dbanie o własną higienę intymną z całą pewnością sprawią, że będziemy wstanie zapobiec rozwojowi bakterii.

4 thoughts on “Zapalenie bakteryjne pochwy – objawy, przyczyny, leczenie

    • Author gravatar

      najlepiej nie dopuścić do infekcji intymnej, a można to zrobić w łatwy sposób biorąc bakterie kwasu mlekowego ja biorę provag jest doustny więc dla mnie wygodny a przy tym pochodzi ze szczepów polskich kobiet dlatego dla nas Polek jest taki skuteczny

      • Author gravatar

        ja osobiście polecam produkt Lacibios Femina.
        korzystam od kliku lat i zawsze mi pomaga.
        Chociaż pewnie to zależy od organizmu jednej pomoże Lacibios Femina drugiej Provag.
        Jeżeli chodzi o to że pochodzi ze szczepów polskich to niezła ściema…

    • Author gravatar

      Ja regularnie używam probiotyk lacibios femina – nie tylko po to, żeby pozbyć się infekcji, ale też żeby się przed nimi chronić. Bo probiotyk przywraca równowagę florze bakteryjnej pochwy

    • Author gravatar

      polecam vagiwell rozszerzacz pochwy kiedy pochwa jest ciasna a stosunek sprawia ból

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *