Dzięki zastosowaniu wzmocnionej wiązki światła laseroterapia znajduje zastosowaniu w leczeniu bólu, urazów i schorzeń różnego pochodzenia oraz w zabiegach medycyny estetycznej.
Laseroterapia, czyli biostymulacja laserowa, za pomocą lasera umożliwia emisję światła o określonej długości fal i mocy, które wnika głęboko w struktury komórek i tkanek ciała. Dzięki temu w organizmie w sposób kontrolowany wywoływane są:
Wykonywany zabieg laseroterapii w naszym gabinecie w Rzeszowie ze względu na działanie przeciwbólowe, regenerujące, przeciwzapalne, rozkurczowe, przeciwobrzękowe , przeciwkrwotoczne i wzmacniające układ immunologiczny laseroterapia znajduje zastosowanie w terapiach wspomagających oraz leczeniu schorzeń i dolegliwości:
Dodatkowo laseroterapia jest coraz częściej stosowana w zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej w celu usuwania blizn, przebarwień, skutków poparzeń, tatuaży czy zbędnego owłosienia oraz znajduje szerokie zastosowanie w zabiegach odmładzających skórę. Terapię światłem stosuje się również w stomatologii w przypadku leczenia paradontozy czy wybielania zębów (w gabinecie nie zajmujemy się zabiegami z działu medycyny estetycznej).
Laseroterapia i każdy zabieg wykonany z użyciem wiązki światła powinien poprzedzić wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. W zależności od rodzaju schorzenia lub choroby należy dobrać odpowiedni rodzaj lasera oraz dostosować jego moc oraz długość emitowanych przez niego fal. Działanie wiązką światła na organizm odbywa się w sposób bezkontaktowy który polega na przyłożeniu bezpośrednio do niewielkich punktów na ciele cienkiej głowicy emitującej wiązkę światła o niewielkiej mocy. Podczas zabiegu istniej możliwość uszkodzenia wzroku, dlatego pacjent zakłada specjalistyczne okulary ochronne, natomiast cały zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Warto jednak pamiętać, aby po zabiegu unikać ekspozycji na promieniowanie UV oraz stosować zalecone maści. Ważne, aby nie przerywać laseroterapii po 1 lub 2 zabiegach – inaczej ich efekty zostaną zaprzepaszczone.
Laseroterapia składa się z serii zabiegów – najczęściej około 10, których czas trwania oraz częstotliwość powinna być ustalona przez specjalistę oraz rozległości i charakteru dolegliwości, schorzeń lub uszkodzeń naświetlanej partii ciała.
W naszym gabinecie stosujemy specjalistyczne laser BTL-4000, którego bezpieczne użytkowanie gwarantują certyfikaty i atesty medyczne. Urządzenie BTL charakteryzuje:
Laseroterapia nie powinna być stosowana przez osoby z cukrzycą i nowotworami, cierpiących na nadczynność tarczycy, epilepsję a także przy zachowaniu ostrożności przez osoby przyjmujące antybiotyki. Zdecydowanie też odradza się ją osobom ze zmianami skórnymi niewiadomego pochodzenia lub ze świeżą opalenizną oraz u kobiet w ciąży, karmiących matek i niemowląt.