Lewatywa w domu

Lewatywa znana jest także pod nazwą wlewu doodbytniczego i jest zabiegiem, który nie tylko nie odszedł do przeszłości, lecz przeciwnie wciąż się rozwija oraz ma wielkie znaczenie w medycynie. Obecnie lewatywa jest zabiegiem niezwykle popularnym, ponieważ ma szereg różnorodnych zalet i walorów. Warto, bowiem wspomnieć, że za pomocą tego zabiegu mamy możliwość rozluźnić stolec, a tym samym zastosować naturalny środek przeczyszczający, który jest obojętny dla naszego organizmu. Warto także wiedzieć, że jeśli mamy problemy z żołądkiem i zażywamy szereg leków, możemy doprowadzić do powstania biegunki, zaś po zastosowaniu lewatywy biegunka nie wystąpi. Wielu myśli, że lewatywa to tortura, jednakże wcale nie jest to prawdą, albowiem zabieg ten przede wszystkim znakomicie służy naszemu zdrowiu.

W zaciszu domowego ogniska

Aby wykonać lewatywę wcale nie musimy udawać się do szpitala, ponieważ jest to zabieg prosty, który jeśli mamy pewną wiedzę, bez żadnych problemów możemy wykonać we własnym mieszkaniu.

Czym jest lewatywa oczyszczająca?

Jeżeli chcemy wyjaśnić, czym jest lewatywa, należy zacząć od tego, że zabieg ten polega na wlaniu do jelita płynu, jaki to ma na celu rozmiękczenie mas kałowych, a tym samym pobudzenie perystaltyki jelit. Warto także wspomnieć, że istnieje wiele różnorodnych domowych sposobów, aby można było lewatywę przeprowadzić. Kiedy decydujemy się dokonać samodzielnie takiego zabiegu musimy wziąć pod uwagę nasz stan zdrowia, a także wiek. Dzieje się tak przede wszystkim, dlatego, że lewatywa polecana jest przede wszystkim tym osobom, które borykają się z problemem zaparć. Jednakże możemy je także polecić osobom, które cierpią na nadmierną ilością gazów w jelitach. Z zabiegu tego powinni skorzystać wszyscy, którzy mają problemy trawienne i chcą poczuć się o wiele lepiej. Dodatkowo warto wspomnieć, że wykonanie w domu lewatywy jest także świetnym wstępem do rozpoczęcia głodówki leczniczej. Głodówka ma na celu uwolnienie organizmu z zalęgających w nim toksyn.

Jak zrobić w domu lewatywę?

Jeżeli mamy zamiar we własnym mieszkaniu wykonać zabieg lewatywy, powinniśmy pamiętać, iż potrzeba będzie od 1 do 2 litrów wody, w której to powinniśmy rozpuścić mydło (najlepiej szare, ponieważ nie zawiera barwników i substancji zapachowych), po to, aby woda stała się gęstsza. Przygotowany wcześniej płyn wlewamy do pojemnika, jaki jest połączony z drenem, kranikiem, a także kanką odbytniczą. W trakcie trwania zabiegu leżymy na lewym boku. Zabieg jest stosunkowo prosty do wykonania, jednakże, kiedy wykonujemy go po raz pierwszy powinniśmy poprosić zaufaną osobę, aby go kontrolowała, a przede wszystkim sprawdzała ilość płynu, jaka dostaje się do naszego ciała.

Lewatywa to znakomity sposób, aby poprawić swoje samopoczucie nieinwazyjnie, oraz pozytywnie wpłynąć na kondycję układu pokarmowego. Wielka ilość lekarzy uważa, że detoksykacja organizmu we współczesnych czasach jest ważna, ponieważ wraz z powietrzem, czy też pożywieniem, dostarczamy do naszego ciała bardzo wiele szkodliwych substancji, które odkładają się i sprawiają, że nasze samopoczucie pogarsza się.

Lewatywa przynosi bardzo wiele pozytywnych efektów, lecz przede wszystkim:

  • Poprawia pracę jelit oraz układu pokarmowego
  • Poprawia pracę wątroby
  • Pozwala pozbyć się zespołu jelita drażliwego
  • Poprawia samopoczucie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *