Biorezonans – doskonała metoda leczenia?

Biorezonans, jako metoda leczenia wielu schorzeń, cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, jednakże do dnia dzisiejszego nie ma danych, które to w stu procentach potwierdzałyby jego skuteczność. Z tego też względu opinie o biorezonansie są bardzo różnorodne, a pośród nich zdarzają się zarówno pozytywne jak i negatywne. Biorezonans to stosunkowo kontrowersyjna metoda leczenia, która budzi podziw i poparcie, ale także sprzeciw.

Medycyna (łac. medicina) – nauka empiryczna (oparta na doświadczeniu) obejmująca całość wiedzy o zdrowiu i chorobach człowieka oraz sposobach ich zapobiegania, oraz ich leczenia.

Mimo, że istnieje wiele zastrzeżeń, które dotyczą biorezonansu i skutków jego leczenia, to jednak liczba osób, które przychodzą do gabinetów wciąż się powiększa. Co więcej, zwiększa się także liczba lekarzy, którzy oferują ten właśnie rodzaj leczenia. Skoro taka sytuacja ma miejsce, trudno wykluczyć, aby biorezonans nie był pomocny, chociażby, dlatego, że wielu pacjentów, jacy z metody tej skorzystali określa go w pozytywny sposób i twierdzi, że naprawdę skutecznie oddziałuje na nasze ciało oraz eliminuje szereg chorób.

Jak udowodnić istnienie drgań?

Jeśli sięgnąć do definicji biorezonansu i jego zasady działania, cały proces leczenia opiera się na istnieniu drgań. Osoby pozytywnie wypowiadające się na temat tej metody leczenia twierdzą, że z jej pomocą istnieje możliwość przywrócenia równowagi w różnorodnych zaburzeniach metabolicznych, a także elektrolitowych. Co więcej wedle ich opinii biorezonans doskonale zmaga się z chorobami o podłożu alergicznym, chorobą wrzodową, a także ze stanami zapalnymi. Dodatkowo panuje wśród nich przekonanie, że jest to metoda w stu procentach bezpieczna, dlatego mogą korzystać z niej nie tylko osoby dorosłe, ale i dzieci.

Istotne wątpliwości

Mówiąc o opiniach dotyczących biorezonansu należy zaznaczyć, że już od początku jej istnienia budziła szereg różnorodnych wątpliwości. Tak też zostało do dnia dzisiejszego, ponieważ przeciwnicy twierdzą, że trudno wymyślić „cudowne urządzenie”, które to miałoby możliwość eliminowania z organizmu złych i negatywnych drgań a mogłoby emitować drgania o charakterze pozytywnym.

Pozytywne i udowodnione skutki biorezonansu

Negatywne opinie istnieją, brak potwierdzeń naukowych o skuteczności metody w świecie tradycyjnej medycyny, a jednak tysiące pacjentów wierzy, że terapia MORA sprawi, że pozbędą się schorzeń, na które cierpią i które do tej pory były niemożliwe do wyleczenia przez wieloletnie wizyty u lekarzy korzystając z medycyny konwencjonalnej. Jest to prawda, ponieważ biorezonans przynosi naprawdę skuteczne efekty leczenia, już po kilku zabiegach pacjent zauważa wyraźną poprawę stanu zdrowia, a także kondycji fizycznej. Dodatkowo metoda ta jest nieszkodliwa oraz nie przynosi uszczerbku dla naszego organizmu. Biorezonans może być także stosowany, jako uzupełnienie leczenia tradycyjnego, dzięki czemu poprawa zdrowia, a także wyleczenie, nawet najtrudniejszych schorzeń staje się łatwiejsze oraz szybsze. Bez wątpienia istnieje ogromna ilość osób, które z własnych doświadczeń są wstanie potwierdzić pozytywne efekty tejże metody, dlatego też nawet, jeśli słyszymy negatywne opinie a na prawdę zależy nam na zdrowiu, powinniśmy osobiście przekonać się o skuteczności biorezonansu i wyrobić sobie własne zdanie na temat tej metody. Warto na koniec wspomnieć także o tym, że jak każda metoda leczenia aby była skuteczna powinna być wykonana prawidłowo i z należytą starannością. Tak samo jak możemy trafić na lekarza który po dwu minutowej rozmowie bez dokładnych badań przypisuje niewłaściwe leki nie przynoszące poprawy w chorobie tak samo można trafić na niewłaściwy gabinet biorezonansu. Jest to życiowa prawda i dotyczy każdego aspektu naszego życia – nie tylko medycyny – elektryk, mechanik, różnego rodzaju specjaliści, myślę, że każdy z nas miał do czynienia wiele razy z mniej lub bardziej wykwalifikowanymi osobami a prawdziwym sukcesem jest znalezienie tych najlepszych i zaufanych do których wracamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *