Grzybica stóp – zadbaj o piękne stopy

Grzybica to schorzenia skóry, które na początku nie wydaje się nam poważnym problemem, jednak jest mało estetyczna i zdecydowanie uciążliwa. Dodatkowo, jeśli zaatakuję jedną osobę w rodzinie bardzo szybko może  przenieść się na innych jej członków. Jakie są objawy grzybicy stóp i jak wygląda jej leczenie?

Nie lekceważmy pierwszych objawów grzybicy stóp!

Grzybica stóp należy do najczęstszych grzybic, którymi niezwykle łatwo się zarazić i powszechnie uważana jest za problem społeczny. Rozwija się szybko i nie potrzebuje wymagającego środowiska – wystarczy dużo ciepła i wilgoci oraz zacienionych miejsc. Dlatego też idealnym miejscem do jej rozwoju są nasze stopy przez wiele godzin ubrane w skarpetki i zakryte obuwie. Najczęściej można zarazić się nią na basenie, w saunach oraz w clubach fitness i na siłowni, gdzie podczas treningu łatwo stworzyć jej idealne warunki do rozwoju. Równie szybko można się nią zarazić korzystając ze wspólnych myjek, gąbek czy pilniczków oraz ręczników i butów. Szczególnie narażone są na nią osoby o zmniejszonej odporności , a więc cierpiące na cukrzycę lub choroby układowe, przyjmujące leki hormonalne lub antybiotyki,  a także osoby starsze i kobiety w ciąży.

Oto najczęstsze objawy grzybice stóp w  różnych fazach jej postępowania:

  • pierwsze objawy grzybicy stóp pojawiają się między piątym, a czwartym palcem,  a następnie  między czwartym, a trzecim – właśnie  w tych miejscach jest najciemniej i najwilgotniej;
  • dalej objawy choroby skóry widoczne są już we wszystkich przestrzeniach międzypalcowych,  a także na podeszwie stopy; wszystkie zmiany chorobowe objawiają się pomarszczonym, białawym i wilgotnym naskórkiem;
  • w ostatniej fazie w miejscach tych następują pęknięcia i zaczerwienienia naskórka, a także powstają pęcherzyki, w których może znajdować się ropa. Co gorsza, miejsca te swędzą i wydzielają bardzo nieprzyjemną woń.

Grzybica stóp – leczenie i profilaktyka

Leczenie grzybicy jest walką niełatwą, ponieważ po pierwsze bardzo szybko można  się nią ponownie zarazić, a po drugie często występują jej nawroty.  Z pewnością jednak powinniśmy zacząć  ją leczyć już w pierwszych dniach, gdy zaobserwujemy u siebie swędzenie czy zaczerwienienie na skórze – im szybciej podejmiemy leczenie, tym lepiej dla nas. Pamiętajmy jednak, aby nie rozpoczynać leczenia korzystając z domowych sposobów, bo zamiast nam pomóc mogą one tylko przyspieszyć rozwój grzybicy stóp.

Czasem wystarczy kupić odpowiednią maść przeciw grzybicy stóp, jednak na rynku znajdziemy wiele medykamentów, a ich skuteczność może być różna i zależna od stadium zawansowania choroby. Najlepiej udać się do dermatologa i podjąć fachowe leczenie. Równie dobrze możemy udać się do sprawdzonych gabinetów medycznych i poddać się zabiegom z wykorzystaniem biorezonansu magnetycznego. Terapia Mora jest niezwykle skutecznym sposobem nie tylko profilaktyki przeciwgrzybiczej,  jak i walki z grzybicą powierzchniową i głęboką (narządową). Leczenie grzybicy stóp biorezonansem przynosi bardzo dobre efekty a w dodatku eliminuje  z naszego organizmu grzyby, które mogą powodować jej nawroty.

Grzybica stóp to problem dość powszechny. Wystarczy jednak pamiętać, aby nie przegrzewać stóp, dbać o ich suchość i codzienną higienę oraz zawsze zakładać obuwie na basenie czy siłowni . Przestrzegając tych zasad w dużej mierze zdołamy się przed nią uchronić. Ponieważ samo jej leczenie może przebiegać z różnym skutkiem  w zależności od indywidualnego przypadku warto również  zadbać o zdrowie ogólne naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *